Kerkoj pune ne gjuhen gjermane

 
#
Portal Pune dhe oferta per punesim ne Kosove kerkoje pune kerkoj pune kosovajob kosova job Emigrantët e vetëpunësuar mund të kenë të drejtën për vizë, me kusht që të investojnë një milion euro dhe të hapin 10 vende të reja pune në Gjermani. Çfarë ofrojmë ne, orarë fleksibil, pagë të lartë, Kontratë 1/një vjeçare. Punëkërkues; Krijo/Shto CV · Shembull CV-je; Punëdhënës; Posto Punë. Kerkoj pune ne ne gjuhen gjermane ose kerkoj pune per vende vakante ne kompani private apo administraten publike full-time ose part-time si dhe kerkoj pune pastruese shtepie ndikimi negativ qe kane lendet toksike wikipedia kerkoj dado per femije tirane vende pune ne gjermani per saldator vende pune ne kompani greke ne tirane vende te lira pune ne mitrovic pune ne ndertim ne gjermani vende pune Punesim - Kerkoni te gjitha shpalljet e vendeve te lira te punes ne internet, duke perdore fjalet kyce apo duke shfletuar shpalljet sipas vendit, llojit te punes, punedhenesit etj. Mësimi shqip në Gjermani i ka fillimet në vitet `70, me ardhjen e emigrantëve të parë nga ish-Jugosllavia. Fundjavat Pushim. Detajet e shpalljes në MerrJep. Ofrojme: – Paga te kenaqshme dhe konkuruese ne treg. Punësim në Gjermani - Berliner Straße 94, 66424 Homburg, Saarland - Rated 4. Për shembull Agjencia Gjermane e Punës dha nga janari deri në shtator 2017, 22. 1 Shtator 2019 (fillimisht për një periudhë një vjeçare) një punonjës/e pranë Zyrës Federale për Migrimin dhe Refugjatët (BAMF) në Tiranë. 10. Jan 14, 2020 · Sipas Ambasadës Gjermane në Prishtinë, për hyrjen në Gjermani me qëllim nisjen e një marrëdhënieje punësimi ose kërkimin e një vendi pune do të vazhdojë të jetë e nevojshme pajisja me vizë, për të cilën qytetarët duhet të aplikojnë pranë Ambasadës Gjermane. Preferohen kandidatë që kanë jetuar dhe punuar në Gjermani. Jemi në kërkim të një Mësuesi të vetë-motivuar dhe me përvojë për t'u bashkuar me ekipin tonë të madh. pagesa 600 euro. : 0693281167 Pershkrimi i punes: Z-Z Group kerkon te punesoje part dhe full time Operatore ne gjuhen Italiane, Gjermane. Përshkrimi Pershkrimi i punes: Z-Z Group kerkon te punesoje part dhe full time Operatore ne gjuhen Italiane, Gjermane Mundesi page ne Apliko për këtë vend pune Mësimi plotësues i gjuhës shqipe në diasporë vazhdon të mbetët sfidë dhe një prej shqetësimeve kryesore që kanë mërgata. – Kontrate te rregullt ne baze te kodit te punes. Shënim. Kerkohet Mesues i Gjuhes Gjermane, Angleze. 773 miratime provizore paraprake për aplikuesit nga Kosova, por viza u dhanë vetëm për 4758 vetë. Kjo oferte punesimi vlen per persona qe duan te punojn part-time ose full -time si testues, gjithashtu dhe per studentet ose dhe persona qe jane ne mardhenie pune gjithashtu per kedo qe do te fitoj te ardhura shtese duke testuar website dhe aplikacione mobile 26 Nëntor 2013 22:46 kerkoj pun ne gjuhen gjermane kam jetuar 17 ne zvicer e foli gjuhen ngjermane shum mir per at arsye kerkoj pun shka ka te bej me gjuhen gjermane jetoj ne junik po kam edhe vend banim edhe ne prishtin ju mirpres nga janari jam i gatshem te filloj punen perhsendetje dugagjini junik Ku / Vendndodhja: prishtin/gjakov/priyeren Mundësi punësimi nga Ambasada Gjermane Mundësi punësimi nga Delegacioni i BE në Shqipëri Ambasada e Republikës Federale të Gjermanisë në Tiranë kërkon të punësojë duke filluar nga dt. Nëse nuk keni llogari, ju mund të krijoni një. Ketu do të gjeni të dhëna për kurset dhe ofertat që ofron shkolla jonë gjithashtu shkolla jonë ofron të ju ndihmojë për të gjetur një sistetim në Monaco ,të ju tregojë për cmimet edhe për Kualifikimet: Studimet Bachelor ose Master në Gjuhën Gjermane ose në ndonjë fushë të përafërt, por me dëshmi rreth njohjes së gjuhës gjermane në nivelin B2 ose C1. Anulimi i pozitave te konkursit te dates 24 shtator 2019. * Së … Kerkoj pune ne Gjermani ,kush ka nevoj per puntor , Flas gjuhen gjermane 6 vite kam jetu ne Gjermani! Ruaj shpalljen Kerkoj pune jasht vendit Detajet e shpalljes në MerrJep. com ose na kontaktoni në numer telefoni, e Hënë / e Premte, nga ora 10:00h - 18:00h. Pres me padurim të njoh njerëz nga fusha të shumta të jetës dhe së bashku të gjejmë mënyra për të thelluar shkëmbimin tonë si dhe mbështetur kursin e reformave në Shqipëri. Portal Pune dhe oferta per punesim ne Kosove kerkoje pune kerkoj pune kosovajob kosova job Sipas Ambasadës Gjermane në Prishtinë, për hyrjen në Gjermani me qëllim nisjen e një marrëdhënieje punësimi ose kërkimin e një vendi pune do të vazhdojë të jetë e nevojshme pajisja me vizë, për të cilën qytetarët duhet të aplikojnë pranë Ambasadës Gjermane. BSD MARKETING kerkon te punesoje operatore telefonik ne gjuhen Italisht, Spanjisht, Gjermanisht. Tani ne kemi vendosur si kërkimet ashtu edhe shpalljet e ruajtura tek "llogaritë". Te punoje ne grup Kapacitet intelektual Seriozitet ne pune Ambicie dhe vendosmeri Preferohet experience e meparshme ne fusha te ndryshme telemarketing. Aplikoni tani duke dërguar CV-në tuaj në email info@aurora-center. Prandaj nuk është e nevojshme që për vizë pune të ngarkoni ndonjë agjension apo zyrë udhëtimi. Punesim - Kerkoni te gjitha shpalljet e vendeve te lira te punes ne internet, duke perdore fjalet kyce apo duke shfletuar shpalljet sipas vendit, llojit te punes, punedhenesit etj. Aquadent ofron pune per nje punëtore të çertifikuar si teknike dentare si dhe te kete njohuri te gjuhes angleze, orari dhe pagesa sipasmarrveshjes, Adresa Lagjja Ulpian D6 ne Prishtine. Uebfaqja e Ministrisë së Jashtme: Marrëdhëniet gjermano-shqiptare janë të ngushta dhe të larmishme. Adresa Nr 1 : Rr Elbasanit, Perballe Fakultetit Ekonomik. Cel. Doni te mësoni gjuhen gjermane në Monaco:Sprachule Aktiv Monako është e spezializuar për kurset e gjermanishtes. Kerkoj pune ne Gjermani ,kush ka nevoj per puntor , Flas gjuhen gjermane 6 vite kam jetu ne Gjermani! Ruaj shpalljen Kerkoj pune jasht vendit Aurora Center ofron pune per nje Ligjerues ose Ligjeruese të Gjuhës Gjermane. Shifra është e lartë, por duket e pamjaftueshme. al. – Kontrate te rregullt ne baze te kodit te punes – Mundesi trajnimi jashte shtetit – Bonuse motivuese, duke shperblyer aftesine tuaj Konkurs Pune Agjent/e në Gjuhën Gjermane. 26 pozita te lira. Mësues/e për mësim të gjuhës gjermane i/e licensuar për këtë drejtim; Infermier/e për punë praktike me përvojë pune si dhe njohja e gjuhës gjermane e obliguar; Të gjithë të interesuarit mund t'i dërgojnë CV-të e tyre në email adresën: info@medprodus. Kandidatet duhet te kene njohuri te gjuhes ne nje nivel te pakten mesatar. Cfare ofrohen : – Pagesa Baze +bonuse – Kontrate me kohe te pacaktuar sipas Ligjeve Shqiptare te punesimit – Pervetesim te gjuhes nga komunikimi i … Kerkohen agjente shitje ne gjuhen GJERMANE dhe ANGLEZE per pune sezonale jashte vendit, , Njoftime, Punaime, Tjeter Ballkani Mësimi i gjuhës shqipe për migrantët në Gjermani. Smartcom shpallë konkurs për 95 vende pune: Pozitat e punës: Agjentë të gjuhës Gjermane (75) Agjentë të gjuhës Italiane (10) Agjentë të gjuhës Turke (5) Agjentë të gjuhës Serbe (5) Përshkrimi i punës: Call Agent Kualifikimet: Njohja e mirë e gjuhës Gjermane,Italian,Turke,Serbe,Shqipe (obligative) Përvojë pune në Call Kualifikimet / Studimet Bachelor ose Master në Gjuhën Gjermane ose në ndonjë fushë të përafërt, por me dëshmi rreth njohjes së gjuhës gjermane në nivelin B2 ose C1. Oct 17, 2019 · -Të kenë minimumi 5 vite eksperiencë pune në mesimdhënie të gjuhës gjermane. Prishtinë Lexo Më Shumë Tani ne kemi vendosur si kërkimet ashtu edhe shpalljet e ruajtura tek "llogaritë". Shërbimet e AMS-së në Austri janë të hapura për të gjithë personat dhe rreth plotsimit të aplikacionit për punë, në gjuhën gjermane; Gjatë aplikimit të punës,  tëkryeni shumë punë administrative dhe ti shfrytezoni drejtperdrejti shumë shërbime. Sepse në dyert e ambasadave presin akoma më shumë aplikues për një vizë pune. Nese jeni individ me energji positive dhe po kerkoni te rriteni profesionalisht, ne ju ofrojme ambjentin e duhur per ta arritur mundesine per te punuar ne ambjente pune komode dhe trajnime profesionale te vazhdueshme. Më tej fillon procedura për aplikimin për vizë, sepse leja e punës duhet të shoqërohet dhe me lejen përkatëse të qëndrimit në Gjermani, që nënkupton aplikimin për vizë pune në Ambasadën Gjermane. Aplikanti duhet ta dërgojë CV-në në gjuhën shqipe të shoqëruar me fotografi në adresën e-mail-it: institutiatc. Njoftime falas eshte celsi i suksesit te karrieres tuaj per njoftime per pune durres 2019 vende te lira pune ne tirane call center anglisht tirane vende te lira pune ne vlore oferta pune per shofer ne tirane pune kamarier pa eksperience njoftime falas kerkoj pune vende te lira pune ne elbasan vende pune part time tirane vende te lira pune Prezantim ne gjuhen gjermane dhe oferta profesionale online. kerkoj pun si agjent i shitjes ose Shofer B. Pune, Njoftime Pune, Oferta Pune, Portal Pune, Lyp Pune, Vende te lira Pune, Agjentë të gjuhës Gjermane (80); Agjentë të gjuhës Italiane (10); Agjentë të Fleksibil në orar të punës; Aftësi të mira komunikuese; Aftësi në punë grupore. Me ligjin e kualifikuar për emigracionin, gjuha gjermane bëhet edhe më e rëndësishme për vizë dhe leje pune. Kompania kerkon te zgjeroje stafin duke krijuar disa vende vakante ne pozicione te ndryshme. Kandidatet duhet te kene eksperience ne fushen e mesimdhenies si dhe Master me mesatere mbi 8. Njoftime falas eshte celsi i suksesit te karrieres tuaj per njoftime per pune durres 2019 vende te lira pune ne tirane call center anglisht tirane vende te lira pune ne vlore oferta pune per shofer ne tirane pune kamarier pa eksperience njoftime falas kerkoj pune vende te lira pune ne elbasan vende pune part time tirane vende te lira pune O. kerkoj te punesohem ne gjermani. Për • Njohuri te mira te gjuhes gjermane Kualifikimet Ofrojme: • Puna në një ekip dinamik dhe ne rritje. MËSUES/E TË GJUHËS GJERMANE. 335 miembros. Nëpërmejt linkut në vijim ju dilni në faqen në gjuhën gjermane të Shërbimit konsullor: konsularischer Service Njoftim Pune: IDM TECHNOLOGY eshte ne kerkim te agjenteve te shitjes ne burse ne gjuhen GJERMANE . Tani ne kemi vendosur si kërkimet ashtu edhe njoftimet e ruajtura tek "llogaritë Aug 15, 2019 · Tiranë, ofroj vend pune Mësues/e e gjuhës GJERMANE Pedagoge të Gjuhës Gjermane për nivelin C1 Duhet të ketë përfunduar Fakultetin e Gjuhëve të Huaja, Dega Gjermanisht Te kete eksperience pune në mësimdhënie të Gjuhës Gjermane Kualifikime të tjera përbëjnë avantazh Ofrohen pagesa mjaft të kënaqshme! Të interesuarit të dërgojnë CV në adresën: fjoralba@opportunity-al Pune ne Kosove, Pune ne Prishtine, Njoftime Pune, Lyp Pune, Punesim, Kerkoj Pune, Shpall Konkurs, Portal Pune, Oferta Pune, Vende Pune, Recruitment, Kosovo Oct 23, 2016 · Nuk ka afate të përcaktuara, intervista mund të realizohet shpejt dhe kontrata mund të firmoset pas përzgjedhjes. Vetëm personat e përzgjedhur do kerkoj pune shofer puntor cfardolloj pune. You're applying to: "Kandidate te cilet zoterojne gjuhen Gjermane - Troja shpk" job. Operatore te gjuhes gjermane , paga dhe bonuse te knaqshme , orari i punes 10-19 nga e hena ne te premte Ofroj pune Dërguesi i shpalljës. al është platforma më e re e punësimit në Shqipëri e ndërtuar për të ndihmuar punëkërkuesit të gjejnë dhe të arrijnë të punësohen në një vend pune. Në ueb faqen e Ambasadës Gjermane thuhet se për të marrë një vizë pune duhet detyrimisht leja e punës apo kontrata e punës. Operatore ne gjuhen Italiane, Gjermane Full-Time ZZ Group Tirana, Albania. Kontakt në nr tel: +38345177166. Kerkohen operatore te gjuhes • Gjermane •Angleze •Spanjolle -me ose . Mjafton qe niveli i gjuhes te jete A2+ ose pertej. Kerkoj pune ne furre. Agjentë të Gjuhës Angleze. Kerkohen operator ne gjuhet: Angleze, Italiane dhe Gjermane Cfare kerkohen : – Njohuri te nivelit mesatar te gjuhes. 16:41. OTCAPITAL, PRISHTINA, pune, sektoriprivat . Ofrohen : Kushte shume te mira pune Page baze plus bonuse te kenaqshme Orare full time dhe part time Fundjave pushim per ata qe zgjedhin te punojne full time !!! Cfare perfitoni ju? Call center gjermanisht ne tirane dhe oferta profesionale online. nr kontakti 0685808474. Gjuha gjermane. klenti duhet te Kete provoj pune shum vjeqare te njohe gjuhen Gjermane ne  Kerko Punë - Gjirafa. com. Call Center Kerkohen 20 Agjent telefonik te gjuhes gjermane per sherbim te klientit ne Prishtine. kerkoj puntore ne secondhend. Operatore te gjuhes gjermane. Restorant Fast Food Te shoku ofron pune per 2 kamarier/e, 1 kuzhinjer/e, shankist/e, kandidatet duhet te ken pervoj pune, orari dhe pagesa sipas marrveshjes, Adresa:Lagjja Veternik ne Prishtine. ), atëherë ju lusim të na dërgoni një e-mail në gjuhën gjermane ose në gjuhën angleze. Shteti: Prishtine Bigfuse kerkon agjenta te gjuhes Gjermane. Të ketë përvojë në organizimin dhe mbajtjen e kurseve të gjuhës gjermane. – Mosha +18 vjec. Ne ju ofrojme kushte shume te mira pune si dhe pagat me konkuruese ne tregun e punes. Taksa e vetme që duhet paguar është taksa për vizë (75 Euro). Njoftime falas eshte celsi i suksesit te karrieres tuaj per call center anglisht tirane njoftime per pune durres 2019 pune kamarier pa eksperience oferta pune per shofer ne tirane njoftime falas kerkoj pune vende pune part time tirane vende te lira pune ne elbasan vende te lira pune pa eksperience ofroj vende te lira pune njoftimecom Mesuese gjuhe gjermane dhe oferta profesionale online. Ju faleminderit. Aftësitë / Aftësi të theksuara organizative dhe komunikative. Te interesuarit te kontaktojne ne: 068876444 MAKINA / VEGLA PUNE Kerkojme moderator/e te gjuhes gjermane Kerkojme moderator/e te gjuhes gjermane Call Center Prishtinë 500€ Oferta pune ne Suedi Punsohu. Bahri Cani 10,514 views. Tani që ju keni marrë hapat e parë për të punuar dhe jetuar në Gjermani, një sfidë tjetër ju pret. Te kete arsimin e larte (minimum Bachelor) Nese jeni nje njohes I mire i gjuhes angleze , gjermane ose italine ju ftojme te na vizitoni prane zyrave tona . Nese jeni te interesuar apo njihni dike qe po kerkon pune na shkruani ne DM, dergoni CV tuaj ne adresen e E-mailit Operator/e te gjuhes gjermane. Punësim. Pozicioni konsiston ne ndertimin e faqeve ne wordpress, mirembajtje dhe optimizimin per motoret e kerkimit(SEO) ‍ ‍ #weweb Kriteret qe duhet te plotesojne kandidatet: Njohje te CMS Wordpress Studente ose i/e diplomuar ne informatike ose dege te ngjashme . Kategoria: Call Center. Na kontaktoni. – Disponibilitetet FULL-TIME dhe PART-TIME – Te perdore mire kompjuterin. Cfare ofrohen : – Pagesa Baze +bonuse – Kontrate me kohe te pacaktuar sipas Ligjeve Shqiptare te punesimit – Pervetesim te gjuhes nga komunikimi i … Z-Z Group kerkon te punesoje operatore ne gjuhen Gjermane Mundesi page ne baze te standarteve europiane dhe nje ambjent dinamik pune. 8 based on 19 Reviews "Pershendetje jam i intersum per viz pune . Afati i fundit i aplikimit është 15 shtator Sep 30, 2019 · Aplikanti duhet: të ketë kryer studimet e larta në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja, dega gjermanisht; të ketë përvojë pune 5-vjeçare në mësimdhënie; të njohë programet bazë të kompjuterit (microsoft office). Operatore ne gjuhen gjermane tirane ose kerkoj pune per vende vakante ne kompani private apo administraten publike full-time ose part-time si dhe kerkoj dado per femije tirane vende pune ne gjermani per saldator punesim ne gjermani si mesuese oferta suksesi ofroj pune ne prishtine call center turqisht prishtine si te shkruhet nje kerkes per punesim kerkohet shofer klasi b 2019 oferta suksesi --> Ofrohet punesim i menjehershem ne Gjuhen Angleze/Gjermane. Portal Pune, Oferta Pune, Kerko Pune, Shpall Pune, Shpall Konkurs, Pune ne Prishtine, Pune ne Kosove, Rekrutim, Panair Pune, Gjej Pune, Lyp Pune, Kosova Job, Jobs Njoftim Pune: IDM TECHNOLOGY eshte ne kerkim te agjenteve te shitjes ne burse ne gjuhen GJERMANE . prishtine@gmail. Vetëm personat e përzgjedhur do Oferta Pune Tiranë, Kërkoj djem dhe vajza mosha 20-40 vjeç që të dinë të flasin gjuhën gjermane (1500). Ueb faqja e ambasadës së Gjermanisë në Shkup, ka publikuar përgënjeshtrim në lidhje me informacionet për viza pune që qarkullojnë në disa media në Maqedoni. Punë të Ngjajshme. Njekohesisht gjate nje viti do mesoni gjuhen gjermane . Për të mund të krijuar alarme dhe shpallje të ruajtura, ju duhet të jeni të kyçur. Për ta bërë më të lehtë për për ju të cilit bleni dhe shisni në MerrJep. ose Duralist. Jul 28, 2018 · Shifra është e lartë, por duket e pamjaftueshme. Gjatë procesit të aplikimit të vizës ambasada duhet të përfshijë në Në gjermanisht ose anglisht, 2 copë te plotësuar tërësisht dhe me shkrim për vend pune. e gatshme pas 26 tetor. pune per shofer ne tirane pune kamarier pa eksperience njoftime falas kerkoj pune gjej pune  Oferte pune Kerkohen operator telefonik per gjuhen gjermane, spanjolle Kerkoj Punetore Shtepie/ Kujdestare Per Te Moshuar 3 Here Ne Jave Nga 6 Ore. pershendetje. Për këtë arsye ju lutemi që të keni mirëkuptim që informatat në dispozicion në masë të madhe janë në gjuhën gjermane. Mesuese gjuhe gjermane dhe oferta profesionale online. eu është të ndërlidhë ofertën dhe kërkesën në tregun e punës, ashtu që punëkërkuesve t'iu ofrojë mundësi të lehta dhe të shpejta në gjetjen e  Kerko per mundesi punesimi ne Shqiperi dhe Kosove, oferta pune per shofer ne tirane call te lira pune vlore njoftime pune ekonomist tirane, kerkoj pune part time ne tirane. Net? Ligji i ri per pune ne Gjermani - Duration: 13:12. Adresa Nr 2 : Rr e Kosovareve, Vila 22, perballe kompleksit sportiv … Sipas Ambasadës Gjermane në Prishtinë, për hyrjen në Gjermani me qëllim nisjen e një marrëdhënieje punësimi ose kërkimin e një vendi pune do të vazhdojë të jetë e nevojshme pajisja me vizë, për të cilën qytetarët duhet të aplikojnë pranë Ambasadës Gjermane. Nov 14, 2019 · Tiranë, ofroj vend pune Mësues/e e gjuhës GJERMANE Pedagoge të Gjuhës Gjermane për nivelin C1 Duhet të ketë përfunduar Fakultetin e Gjuhëve të Huaja, Dega Gjermanisht Te kete eksperience pune në mësimdhënie të Gjuhës Gjermane Kualifikime të tjera përbëjnë avantazh Ofrohen pagesa mjaft të kënaqshme! Të interesuarit të dërgojnë CV në adresën: fjoralba@opportunity-al Kerkohet Mesues i Gjuhes Gjermane, Angleze. Kerkohen operatore te gjuhes • Gjermane •Angleze •Spanjolle -me ose pa eksperience!! Orari full time. Agjencia e lajmeve ka cituar këtë zëdhënës të ketë thënë se klerikët “që flasin gjuhën gjermane janë më të … Zëdhënësi i ministrisë së Brendshme gjermane, ka thënë se Qeveria është duke shqyrtuar mundësinë që të kërkojë nga klerikët që hyjnë në këtë shtet, të kenë njohuri të gjuhës gjermane, ka raportuar agjencia e lajmeve dpa. - Për 40 h mësimi Ofrohet punesim i garantuar si dhe trajnim per te punuar si testues website dhe aplikacione mobile nga shtepia per nje kompani Gjermane. Vetëm personat Portal Pune, Oferta Pune, Kerko Pune, Shpall Pune, Shpall Konkurs, Pune ne Prishtine, Pune ne Kosove, Rekrutim, Panair Pune, Gjej Pune, Lyp Pune, Kosova Job, Jobs kerkoj pune shofer puntor cfardolloj pune. Duhet të keni një certifikatë me nivelin e gjuhës B1 për këtë. Praktikisht mund te bej cdo lojj pune,duke filluar nga kamarier,shperndares broshurash,transportues i sendeve te renda dhe perkthyes ne gjuhen gjermane. b) dy formularë aplikimi për viza kombëtare, të plotësuara në gjermanisht dhe të ne ambasad gjermane ne ju sigurno nje vend pune ne Gjermani na kontakto  Qindra oferta pune çdo javë për dhjetra profesione nga kompani private, organizata dhe institucione në të gjithë sektorët dhe në mbarë vendin! Portal Pune, Oferta Pune, Kerko Pune, Shpall Pune, Shpall Konkurs, Pune ne Prishtine, Pune ne Kosove, Lyp Pune, Kosova Job, Jobs Kosova Merre Pune, Punesim, Puna, Dua Pune, Ofroj Pune, Jap Pune, Agjent ne gjuhen Gjermane. ikub. Pune nga SHTEPIA NE GJUHEN GJERMANE . . " Sipas eksperiencës, ne ju gjejmë punësim në Gjermani. jam nje djal 17 vjecar qe kerkoj pune ne Tirane. Net. 10 Shkurt 2018 "Orbita" Shpall konkurs per 5 vende te lira pune, kerkohen agjenta ne gjuhen Gjermane në projektin ( Strom ). Vende pune ne Mamushe, Prizren, Gjakove dhe Komoran. com […] Kerkoj Pune Kosove - Portal per Punesim,Kerko,Gjej Vende te Lira Pune ne Kosove permes portalit tone dhe siguroji te ardhurat tuaja ne vendin tende. Aplikanti duhet ta dërgojë CV-në në gjuhën shqipe të shoqëruar me fotografi në adresën e-mail-it: aplikoatc@gmail. Akti i ri i imigracionit e ka zëvendësuar Nismën e Kartës së Gjelbër gjermane. Na kontaktoni; Mendimi Juaj; Trego historinë tënde. flm. Përshkrim jam nje djal 17 vjecar qe kerkoj pune ne Tirane. Oferta jonë e shërbimeve iu drejtohet kryesisht nënshtetasve gjermanë. – Rritje profesionale. Për Tani ne kemi vendosur si kërkimet ashtu edhe shpalljet e ruajtura tek "llogaritë". Zbatimi (kërkoj një vend mësimi, lajmërohem në shkollë të mesme) Sqarim: Mungesa në njohjen e gjuhës Gjermane nuk është shkak për përkrahje  Veprime të shpejta. Tani ne kemi vendosur si kërkimet ashtu edhe njoftimet e ruajtura tek "llogaritë Ne përdorim identifikues pajisjesh për të përmirësuar ofertën tonë për ju. Apr 16, 2017 · Alfabeti ne gjermanisht duhet qe cdo fillestar qe meso gjuhen gjermane te di pasi ne komunikim ne gjuhen gjermane do tiu ndodhe shpesh qe do te hasni ta perdorni shpesh Ketu jepet me tekst dhe me Oferta Pune portal i punesimit dhe zhvillimit te karrieres ne Kosove. Nese jeni te interesuar apo njihni dike qe po kerkon pune na shkruani ne DM, dergoni CV tuaj ne adresen e E-mailit hr@prospersales. Kërkoj përkthyes të gjuhës angleze / italiane / gjermane * Te ketë dipllomë të gjuhëve përkatëse angleze / italiane / gjermane * Të dijë të përkthejë dokumenta zyrtare, letrare etj. Per me shume informacione mund te kontaktoni nepermjet whats app ne numerin +355693758292. Kerkoj agjent shitje. Page baze plus bonuse te kenaqshme. Megjithatë, aktualisht atje nuk ka mjaftueshëm interesim nga prindërit që fëmijët të ndjekin mësimet edhe në gjuhën shqipe, por nuk është e rregulluar ende as çështja e pagesave për mësuesit e gjuhës shqipe. Ju duhet të jeni një profesionist kompetent me njohuri të mira të mësimdhënies dhe proceseve arsimore juridike. Operatore te gjuhes gjermane . Arsimtarë/e e gjuhës gjermane - të ketë të kryer fakultetin ose të jetë absolventë e gjuhës gjermane, te ketë përvojë pune në mësimdhënie si dhe të ketë dëshirë për të punuar në fushën e arsimit. Më shumë informacion mund të gjeni në sqarimet për politikën tonë të privatësisë (dhe te settings). Kriteret: Të kenë eksperiencë në Call Centër në Gjermanisht. Pasi që gjatë ditës së djeshme dhe sot në një pjesë të mediave në vend kanë publikuar informacione se fillon ligj i ri për punësim, sipas të cilit të gjithë … Operatore ne gjuhen Gjermane, , Njoftime, Punaime, Marketing / Shitje, Agjent Shitjeje Ofroj vend pune operator/e te gjuhes POLAKE Teleperformance Albania. com sa me pare. Sipas Ambasadës Gjermane në Prishtinë, për hyrjen në Gjermani me qëllim nisjen e një marrëdhënieje punësimi ose kërkimin e një vendi pune do të vazhdojë të jetë e nevojshme pajisja me vizë, për të cilën qytetarët duhet të aplikojnë pranë Ambasadës Gjermane. Ofroj pune adminstrim per ndermjetsim mbi punesim (Peje) - Oferta pune / zyre - sekretari: OFROJM VENDE PUNE PER ATA QE DIN SHUME MIRE GJUHEN GJERMANE (PEJE) - Oferta pune / sherbimi klientit - call center: Ofrojm pune ne agjension udhetimi (Peje) - Oferta pune / oferta te tjera pune Kerkohet pastruese hoteli per sezonin veror ne ishullin e Mykonos, Greqi. 05 Shk 17:09. 9-10 ore pune ne dite. Tirane, ofroj vend pune Urgjente ! Operatorë Call Center-i në Gjuhën Gjermane Kerkojmë urgjent operatorë telefonik për Gjuhën Gjermane. Jul 21, 2017 · çfare pune ben? Meso Gjermanisht 15 fjalet me te rendesishme gjuhes gjermane - Niveli fillestar A1 perdorimi, kuptimi & zgjedhimi i foljeve modale ne gjermane - Shpjegim ne shqip Sipas Ambasadës Gjermane në Prishtinë, për hyrjen në Gjermani me qëllim nisjen e një marrëdhënieje punësimi ose kërkimin e një vendi pune do të vazhdojë të jetë e nevojshme pajisja me vizë, për të cilën qytetarët duhet të aplikojnë pranë Ambasadës Gjermane. ndihmoj dhe ne punet e shtepise por jo qe ti kem obligim. jam me profesion Berber. Ofrojmë: Kushte të mira të punës, Atmosfere të ngroht të punës, Trajnime profesionale, Mundësine për të fituar bonuse të larta, Vikendin e lirë. Page Baze 400 EURO (NETO) + Bonuse mujore konkurruese – Kontrate pune ne perputhje me legjislacionin Shqiptar. Vende te Lira Pune ne KROCERE GJERMANE ! Punesohuni ne Krocere dhe fitoni #Eksperience #Para dhe #Vizitoni Vendet me te Bukura te Botes Profilet e Punes: ♦️Restaurant Waiter ♦️Restaurant Assistant Waiter ♦️Bar Waiter ♦️Head Waiter ♦️Bartender ♦️Barista ♦️Senior Barkeeper ♦️Bar Chef ♦️Commis ♦️Demi Chef Te mësosh gjuhën shqipe në monaco shkolla jonë për gjuhën gjermane. Prishtinë Lexo Më Shumë Jeni apo kini njohuri bazike te gjuhes ,Gjermane dhe jeni ne kerkim ten je pune me experience te jashtzakonshme tek ne jeni gjithmon te mireseardhur. Aug 23, 2019 · · Të ketë përvojë pune në fushën e përkthimeve · Të ketë njohuri të shkëlqyera të programeve të kompjuterit · Të ketë njohuri shumë të mira të një gjuhe të dytë (preferohet anglisht) Personat e interesuar duhet të dërgojnë CV (shoqëruar me foto) në adresën [email protected] me subjektin Përkthyes i gjuhës gjermane. Ambasada gjermane nuk ka marrëdhënie me asnjë agjensiion apo zyrë. T Capital është një kompani ndërkombëtare e cila kërkon Agjent të Gjuhës Gjermane dhe Gjuhës Angleze. - Ambjent rinor dhe dinamik me kushte shume te mira pune; - Bonuse motivuese dhe cmime te ndryshme; Nese mendoni qe ky eshte vendi I duhur per ju, dergoni CV tuaj metitullin “Agjent shitje ne Gjermanisht” ne adresen e emailit: hr@i-source. Së bashku Kërkojmë njohës të gjuhës Gjermane për pozitën: Shërbim ndaj klientit Operator telefonik me njohuri të gjuhës Gjermane . 5t diplam nuk kam po e njoh zanatin gipser trokenbau moler kam pun ne gjermani 8 vjet ket zanat jam mjeshter pres pergjegjje ju lutum nese kini munsi mem nimu tel +37744169103 Mesuese e gjuhes gjermane dhe oferta profesionale online. Qëllimi i punsohu. Përvoja. – Kontrate te rregullt ne baze te kodit te punes – Mundesi trajnimi jashte shtetit – Bonuse motivuese, duke shperblyer aftesine tuaj Pershendetje. Ofertë pune 5 Agjente Telefonike ne Gjuhen Shqipe. Loading Unsubscribe from VideoShqip. Kerkesat: 1-Njohuri mesatare ne gjuhen Angleze( gjuha Gjermane perben avantazh per aplikantin) Pershendetje banoj ne prishtin jam i entersum per ni viz pune ne gjermani e foli edhe gjuhen gjermane kam paten shofer gjermane dej ne 7. Njoftim Pune: Tirane, Kerkohen Operatore ne gjuhen shqipe ( Part Time / Lexo me Shume. eu Njohes i Gjuhes Gjermane, Frenge, Angleze, Telefonuese (10), Perkthyes gjyqesor, Agjent i sigurimit shendetesor, Agjent i prenotimit te Avio-Biletave, Agjent i rezervimit ne hotel Njohës i Gjuhës Gjermane, Frënge, Angleze, Telefonuese (10), Përkthyes gjyqësor, Agjent i sigurimit shëndetësor, Agjent i prenotimit të Avio-Biletave, Agjent Ofroj pune adminstrim per ndermjetsim mbi punesim (Peje) - Oferta pune / zyre - sekretari: OFROJM VENDE PUNE PER ATA QE DIN SHUME MIRE GJUHEN GJERMANE (PEJE) - Oferta pune / sherbimi klientit - call center: Ofrojm pune ne agjension udhetimi (Peje) - Oferta pune / oferta te tjera pune Per te mesuar me mire gjuhen gjermane shkoni te kursi gjermanisht shqip gjithashtu shkoni dhe te fjalor gjermanisht shqip i cili eshte fjalori me i mire online pasi ka dhe shqiptimet e fjaleve, lakimet si dhe fotografi mos harroni te na ndiqni dhe ne facebook ketu ndersa ketu keni mesime me dialoge gjermanisht shqip Kandidatet duhet te zoterojne gjuhen Gjermane ne nje nivel te pakten mesatar. Produkt i ri ne bashkpunim me  Agjentsi Punsimi Ne Gjermani Punsohu Ne GJermani Me Naser Musaj. Jam nje mjeshter qe e njof mire punen e Bojes dhe te Izolimeve te shtepive ne Taraca dhe te Mureve ne cdo detaje, dhe kam nje eksperience prej 25 vitesh ne keto pune. Nov 19, 2019 · Aplikanti duhet: · të ketë kryer studimet e larta në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja, dega Gjermanisht; · të ketë përvojë pune 5-vjeçare në mësimdhënie; · të njohë programet bazë të kompjuterit (microsoft office). Dergoni CV-ne tuaj dhe letren e motivimit tek info@kristoforkolombi. Lokacioni Rruga B Shifra është e lartë, por duket e pamjaftueshme. Tagged AGJENCI PUNESIMI, KERKOHET AGJENT CALL CENTER ANGLISHT, KERKOJ PUNE, KERKOJ PUNE NE TIRANE, KERKOJ PUNE TIRANE, Kerkohen operatore te gjuhes • Gjermane. Shpallja e punesimit vlen edhe per studentet ose persona te qe nuk kane pasur nje eksperience te meparshme punesimi. 2019. Këto vende të lira pune nuk janë të pakta, në fakt ka mjaft të tilla por varet Fushate Outbound OFROJME: Page konkurruese • Ambjente pune moderne dhe komode • Kontrate punesimi ne perputhje me legjislacionin ne fuqi • Mundesi rritjeje profesionale • Bonuse ditore dhe mujore KERKOJME • Njohuri te mira te gjuhes Italiane , Spanjolle dhe GJermanisht • Disponibilitet Full-Time • Eksperienca e meparshme ne shitje perben avantazh. Adresa Nr 2 : Rr e Kosovareve, Vila 22, perballe kompleksit sportiv … Smartcom shpallë konkurs për 100 vende pune: Pozitat e punës: Agjentë të gjuhës Gjermane (100) Përshkrimi i punës: Call Agent Kualifikimet: Njohja e mirë e gjuhës Gjermane(obligative) Përvojë pune në Call Center (jo obligative) Përvojë pune në Kranken Versicherung (jo obligative) Përgjegjësitë: Fleksibil në orar të punës Oferta Pune portal i punesimit dhe zhvillimit te karrieres ne Kosove. Emigrantët e vetëpunësuar mund të kenë të drejtën për vizë, me kusht që të investojnë një milion euro dhe të hapin 10 vende të reja pune në Gjermani. Preferohen te kene patur eksperienca te meparshme te ngjashme ne FOREX ose CRYPTO. Ne ofrojme: - Page te larte me bonuse - Orar te punes fleksibil sipas perzgjedhjes (07:00 - 00:00) - Kontrate pune sipas ligjeve te Kosoves plus sigurim shendetsor. com, ju do tju shfaqet një pasqyrë nga mesazhet e juaja të dërguara dhe të marrura. Ne lidhim shqiptarët kudo që ndodhen me firmat gjermane në fushën e mjekësise, ndërtimit dhe logjistikës, por edhe të tjera! Nëse zotëroni një profesion, zanat apo keni dëshirën për tu zhvendosur në Gjermani, ne jemi partneri juaj në çdo hap. Nga ana tjetër ndihmon punëdhënësit të zgjedhin personat me aftësitë dhe cilësitë e duhura sipas kërkesave për të punuar në kompanitë e tyre. Ofrojme kushte te mira pune, me kontrate te rregullt. Perdorimi i kein apo nicht ne gjermanisht - Meso gramatiken ne gjuhen gjermane - niveli A1 A2 Bisede per pune ne gjermanisht - Shprehjet me te zakonshme te perdorura ne Gjermani Menyra 3: Kjo menyre ju mundeson perkthimin e faqeve te plota te internetit duke kopjuar URL ose adrsen e faqes qe doni ta perktheni dhe e vendosni ate ne kutine e majte te fjalorit pastaj shtypni butonin Translate dhe faqja do te perkthehet nga Gjermanisht ne Shqip ne menyre te menjihershme. Mundesi page ne baze te standarteve europiane dhe nje ambjent dinamik pune. Cfare ofrohen : – Pagesa Baze +bonuse – Kontrate me kohe te pacaktuar sipas Ligjeve Shqiptare te punesimit – Pervetesim te gjuhes nga komunikimi i … kerkoj ofroj pune ne shqiperi,Cerco e offro lavoro in Albania tiene 1. Shumë prej shkollave … Nov 25, 2019 · Aplikanti duhet: të ketë kryer studimet e larta në Fakultetin e Gjuhëve të Huaja, dega gjermanisht; të ketë përvojë pune 5-vjeçare në mësimdhënie; të njohë programet bazë të kompjuterit (microsoft office). çfare pune ben? Zëdhënësi i ministrisë së Brendshme gjermane, ka thënë se Qeveria është duke shqyrtuar mundësinë që të kërkojë nga klerikët që hyjnë në këtë shtet, të kenë njohuri të gjuhës gjermane, ka raportuar agjencia e lajmeve dpa. – Trajnime dhe suport i » ****Tirane, ofroj vend pune TELEMARKETING ne gjuhen GREKE ****Tirane, ofroj vend pune TELEMARKETING ne gjuhen GREKE 400. kerkoj pune si kujdestare per 1 femije 3 vjec e lart. Aug 14, 2018 · Dialog ne gjermanisht niveli mesatar - Meso gjuhen gjermane me biseda me perkthim audio shqip Provimi me goje ne gjermanisht A1- Pyetjet dhe pergjigjet 2000 Fjale dhe Shprehje te gjuhes Per te mesuar me mire gjuhen gjermane shkoni te kursi gjermanisht shqip gjithashtu shkoni dhe te fjalor gjermanisht shqip i cili eshte fjalori me i mire online pasi ka dhe shqiptimet e fjaleve, lakimet si dhe fotografi mos harroni te na ndiqni dhe ne facebook ketu ndersa ketu keni mesime me dialoge gjermanisht shqip Ofroj pune Dërguesi i shpalljës. Tani nga qe jeta ketu ne Grecce eshte veshtersuar dhe e shikoj nje te ardhme jo te mire per 3-femite e mi,kerkoj nje levizje ne kete vend sic eshte Zvicerra,nga qe gjith jeten time e kam pase -Agjent ne gjuhen Gjermane-Agjent ne gjuhen Angleze . Ndiqeni udhëzimet më poshtë sipas publikimit të ambasadës gjermane: Në rast se dëshironi një termin për vizë për qëndrim të përhershëm (bashkim familjar, studime, fillim të një pune etj. Njoftime falas eshte celsi i suksesit te karrieres tuaj per call center anglisht tirane njoftime per pune durres 2019 vende te lira pune ne vlore pune kamarier pa eksperience oferta pune per shofer ne tirane njoftime falas kerkoj pune vende pune part time tirane vende te lira pune ne elbasan vende te lira pune pa eksperience ofroj Oferta njoftime pune dhe oferta profesionale online. Ne qoftë se keni një diplomë universiteti dhe ju ofrohet një kontratë pune, nga ana e një punëdhënësi në shtetin e Gjermanisë për një pozicion pune, i cili për- puthet me diplomimin tuaj, atëherë ështe e mundur që ju të merrni një të ashtu-quajtur “Blaue Karte EU“ (Karta Blu e BE-së). Kandidatet duhet te jene me eksperienc pune dhe te afta per pune. Ofertat dhe lajmerimet me te fundit per pune nga bizneset ne Tirane , Shqiperi e me gjere Sipas Ambasadës Gjermane në Prishtinë, për hyrjen në Gjermani me qëllim nisjen e një marrëdhënieje punësimi ose kërkimin e një vendi pune do të vazhdojë të jetë e nevojshme pajisja me vizë, për të cilën qytetarët duhet të aplikojnë pranë Ambasadës Gjermane. Kerkoni pune Financier, gazetar, designer, inxhinier gjeni punen qe ju pershtatet me mire tek pune. Njoftime falas eshte celsi i suksesit te karrieres tuaj per oferta pune per shofer ne tirane pune kamarier pa eksperience njoftime falas kerkoj pune gjej pune tirane gazeta online sot ofroj vende te lira pune njoftimecom vende te lira pune ne elbasan vende pune part time tirane vende te lira pune 2019 call center shqip Punesim - Kerkoni te gjitha shpalljet e vendeve te lira te punes ne internet, duke perdore fjalet kyce apo duke shfletuar shpalljet sipas vendit, llojit te punes, punedhenesit etj. 00 Euro € Kerkoj femer dominante. Pagesa është e kënaqshme. 1 dit ne jave pushim. Njohuri shume te mire te gjuhes frenge (preferohet niveli C2,C1) Te kete disponibilitet per te punuar me kohe te plote. 05 Shk 11:41 Shk 14:34. Ju duhet ta paraqisni aplikimin tuaj në gjuhën gjermane me Postë ose E-mail. Mundësi punësimi për çdo njohës të gjuhes gjermane Union Contact po Operues I gjuhes Gjermane . ju lutem vetem familje serioze. Gjilan, ofroj vend pune part time mesues/e e gjuhes gjermane  Njoftime Pune ne Tirane, Durres dhe ne te Gjithe Shqiperine. Kerkoj lavazhier me eksperience pune Paga shum e kenaqshme + Lexo me Shume. Paga 1000Euro + akomodimi i perfshire. -Të kenë aftësi shumë të mira komunikimi. Vende të lira pune. • Trajnime intensive dhe profesionale, • Oraret fleksibile, • Hapësira zyre moderne e pajisur, • Ambient pune pozitiv • Mundesi rritje • Pagesat me te mira ne treg. Lokacioni Rruga B Kerkohen operatore te gjuhes • Gjermane •Angleze •Spanjolle -me ose pa eksperience!! Orari full time. Operues I gjuhes Gjermane . Preferohet mosha 25-40 vjece. al ose kontaktoni ne numrin +355 69 70 45 045. Njoftime falas eshte celsi i suksesit te karrieres tuaj per oferta pune per shofer ne tirane pune kamarier pa eksperience gazeta online sot njoftime falas kerkoj pune gjej pune tirane ofroj vende te lira pune njoftimecom vende pune part time tirane vende te lira pune ne elbasan vende te lira pune 2019 call center shqip Oferta ofroj vende pune dhe oferta profesionale online. Agjent ne gjuhen Gjermane & Agjent ne gjuhen Angleze. - Pune pa stres (sistemi inbound) - Mundesi pune part time(per studentet) Kontakti Kerkohen operator ne gjuhet: Angleze, Italiane dhe Gjermane Cfare kerkohen : – Njohuri te nivelit mesatar te gjuhes. * Të dijë të përktheje nga gjuha shqipe në gjuhën angleze / italiane / gjermanene dhe anasjelltas * Interpret në takime, konferenca, etj. – Trajnime dhe suport i Për të gjithë kandidatët të cilët kanë njohuri solide të gjuhës Gjermane, por megjithatë ju nevojiten përforcime të mëtejmë për të qenë të sigurt në dhënien e provimit, APPK-ja që nga viti 2010, ka filluar me kurse të shkurta (intensive dy javore) të ashtuquajtura PP- kurset (përgatitje për provim). Full Time. Ketu do të gjeni të dhëna për kurset dhe ofertat që ofron shkolla jonë gjithashtu shkolla jonë ofron të ju ndihmojë për të gjetur një sistetim në Monaco ,të ju tregojë për cmimet edhe për May 06, 2017 · Rregullat perdorimit DER ne gjuhen gjermane audio Shpjegimi, perdorimi, kuptimi & zgjedhimi i foljeve modale ne gjermane Meso Gjermanisht Falas 27,602 views. 1 pozitë. jam shum e dashur me femijet. com Shënim. Prishtine. : 0696077693 Këto dokumente duhet të dërgohen personalisht në zyrat e Ambasadës Gjermane që gjendet në Prishtinë, ditën kur ju është caktuar termini. Të gjitha Biznes dhe punë Punë Agjentë për shitje. Kandidatet e interesuar janë të lutur të aplikojnë në adresën e postës elektronike: [email protected] deri ne datën 20. Shiko profilin Te mësosh gjuhën shqipe në monaco shkolla jonë për gjuhën gjermane. Përvoja / Të ketë përvojë në organizimin dhe mbajtjen e kurseve të gjuhës gjermane. Ofroj pune adminstrim per ndermjetsim mbi punesim (Peje) - Oferta pune / zyre - sekretari: OFROJM VENDE PUNE PER ATA QE DIN SHUME MIRE GJUHEN GJERMANE (PEJE) - Oferta pune / sherbimi klientit - call center: Ofrojm pune ne agjension udhetimi (Peje) - Oferta pune / oferta te tjera pune Jun 06, 2017 · Punësim ne Gjermani per vajza nga mosha 18 deri 27, puna me fëmijë. Sep 17, 2019 · Ambasada e Republikës Federale të Gjermanisë në Tiranë kërkon të punësojë për një kohë të kufizuar nga 01 tetori 2019 deri më 31 maj 2020 një punonjës/e pranë Zyrës Ndërlidhëse të Policisë Kufitare. Kërkesat për termine janë falas, sikur edhe ndihma për të plotësuar formularët në gjuhën shqipe. Eksperienca te Aplikoni në këtë punë. Jetoj ne Grecce Athens prej 28 vitesh. 03 Shk 10:58. Kerkohet niveli A1 gjuhe gjermane Për individët e kualifikuar me pak apo pa njohuri të gjuhës gjermane kemi një lajm të mirë: “Në Gjermani ka disa pozita të lira pune që mundësojnë që kandidatët të njohin gjuhën angleze, pa pasur detyrim të flasin edhe gjuhëne gjermane”. Gjithashtu dhe funksionet bazë të PC Kerkohet Operator Turizmi ne gjuhen Gjermane, , Njoftime, ofroj vend pune Inxhinier Topograf per ZYRE Projekte ne Gjuhen Italiane - deri ne 470 lek/ora Jul 16, 2017 · (Vizë Pune) Si te merni Vizë Pune ne Gjermani VideoShqip. Eksperienca e meparshme perben avantazh por nuk eshte e domosdoshme. kerkoj pune ne gjuhen gjermane

flexible electronics vendor graph; image